Katchikally (Crocodile Pool)

Katchikally zwane również Crocodile Pool to obowiązkowy i jeden z pierwszych przystanków wszystkich turystów przyjeżdżających do Gambii. Niepozornie ulokowany w biednej części miasteczka Bakau staw kryje w sobie ponad 100 przyjaźnie nastawionych do ludzi krokodyli. Nie są one wcale komercyjną atrakcją turystyczną! Katchikally to jeden z kilku świętych stawów znajdujących się w Gambii. Żyjące w nich zwierzęta są szanowane przez miejscowych i nikt nie odważyłby się ich zabijać. Lokalne wierzenia mówią, że jeśli niepłodna kobieta weźmie kąpiel w wodzie ze stawu, to wkrótce po tym zajdzie w ciąże. Proszę się nie martwić! Kobiety wcale nie muszą wchodzić do wody pełnej wielkich gadów. Wystarczy, że opłukają się w niej korzystając ze specjalnie w tym celu zbudowanej kabiny.

Z perspektywy europejskiego turysty największą atrakcją świętego stawu jest możliwość dotknięcia całkiem dużych krokodyli. Nie wszyscy jednak z tej możliwości korzystają. Dotykać można tylko wybranych okazów i wyłącznie za pozwoleniem miejscowego pracownika.

Oprócz krokodyli w Katchikally można zwiedzać niewielkie, ale ciekawe muzeum pełne lokalnych instrumentów muzycznych i magicznych amuletów – juju. Przypominamy, że Katchikally to nie farma! Tu krokodyle nie są hodowane na mięso czy skórę, ich obecność w stawie wynika z dawnych wierzeń i tradycji.

Zdjęcia:

  1. Święty krokodyl.
  2. Wygrzewające się krokodyle.
  3. Krokodyle w Katchikally są bardzo przyjazne.

Warto zobaczyć:

Ciekawostka:

Skontaktuj się z nami:

e-mail
polafri@gmail.com
PolAfri 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie - donbigosso design