Senegambia

Senegambia to ogólna nazwa kilku uliczek w okolicy hotelu o tej samej nazwie. Bez wątpienia jest to turystyczne centrum Gambii. Oprócz kilku hoteli (w tym pięciogwiazdkowego – Kairaba Beach) znajduje się tam wiele restauracji i dyskotek. Jest to chyba jedyne miejsce w Gambii (a może i w całej Afryce Zachodniej?) gdzie podczas sezonu turystycznego spotkać można więcej białych niż Gambijczyków.

W Senegambii znajduje się wejście do Parku Narodowego Bijilo (obecnie zwanego Monkey Park) zamieszkanego przez koczkodany i gerezy rude. Jest to idealne miejsce dla kogoś, kto chce zobaczyć małpy nie oddalając się zbytnio od swojego hotelu. Pozostałym zdecydowanie polecamy Rezerwat Abuko. Inną atrakcją Senegambii jest codzienne karmienie sępów organizowane przez hotel, któremu okolica zawdzięcza swoją nazwę.

Senegambia to idealne miejsce dla kogoś, kto do Gambii przyleciał tylko po trochę słońca, ciepła i odpoczynku. Czuł się tam będzie prawie jak w Europie i tylko pogodę będzie miał afrykańską. Tym którzy chcą poznać miejscową kulturę i zobaczyć jak żyją zwykli Gambijczycy, Senegambię zdecydowanie odradzamy. Dla plażowiczów również nie jest to miejsce idealne – tutejsza plaża jest tak wąska, że w czasie przypływów praktycznie zanika. Alternatywnie polecamy puste plaże w okolicy Brufut'u lub przepiękną rajską plażę.

Zdjęcia:

  1. Pusta Senegambia po sezonie.
  2. Monkey Park.
  3. Waran w okolicy Senegambii.

Warto zobaczyć:

Ciekawostka:

Skontaktuj się z nami:

e-mail
polafri@gmail.com
PolAfri 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie - donbigosso design